Blog:

Jak pronajímat chalupu

Uklízejte

Zákazník musí přijet do uklizeného prostředí, kde se bude cítit příjemně. Jak hodně tedy má být uklizeno? Každý má vnímání čistoty jiné. Proto vždy uklízejte, jako by přijel ten nejnáročnější zákazník. Ještě se mi nestalo, že by  si někdo stěžoval, že je moc uklizeno

Nastavte si pravidla a jednejte fér

Sepište smlouvu, která jasně definuje podmínky pronájmu. Zde se musí objevit, kdo a komu objekt pronajímá, cena, termín, platební podmínky, počet osob atd. Nezapomeňte určit co vše je v ceně ubytování. Vedlejší náklady také zapište do smlouvy.

Vytvořte provozní řád nebo jiný dokument pro pravidla, které se ve smlouvě nemusí být uvedena. Podle mého je důležitá informace v jakém stavu se má chalupa předávat. Férové je také sepsat povinnosti nebo chování, která od Vás zákazník může očekávat.

Makejte a chalupu neustále vylepšujte

Jde to i bez velkých investic. Zapisujte si, co vše chcete vylepšit a postupně na tom pracujte. Vylepšení mohou být malá a nenákladná. Uvidíte , jak si stálý zákazníci vylepšení všimnou.

Zajímejte se

Zeptejte se, jak se jim ubytování líbilo. Poznamenejte  si  připomínky pro zlepšení. V průběhu pobytu napište zprávu, zda vše probíhá podle jejich představ.

Buďte odlišní

Není v okolí žádné jiné ubytování s bazénem? Rozhodně uvažujte o koupi. Pokud zatím jenom o koupi chalupy pro pronajímaní uvažujte, tak skvělá konkurenční výhoda může být chata u vody nebo chata přímo pro rybáře.

Prezentujte se

Nemusíte mít hned internetové stránky. Existuje mnoho portálů, kde můžete svůj objekt prezentovat.  Vždy je důležité, aby se návštěvník ihned dověděl proč by si měl zrovna vybrat vaše ubytování. Vyzdvihněte vaše přednosti.

Dělejte to z radostí

Pokud Vás to nebaví, tak existuje mnoho jiných činností, které můžou být smysluplné a možná pro Vás zábavnější.

Hodnocení: 0.00

Počet hlasů: 0

Komentáře: 0

Ohodnotit:

Všechny kategorie

Autor: Administrator

Datum: 8.12.2015 20:12:10

Kategorie: Nezařazeno

Komentáře:

* žádné komentáře

Přidat komentář: